Українське мистецтво книги: шляхи формування і розвитку
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-2180.40.2021.250334Анотація
Метою статті є дослідження розвитку напрямів українського мистецтва книги, формування нових творчих рис у європейському культурному просторі. Методологія дослідження полягає у застосуванні загальнонаукових методів (аналіз і синтез, індукція та дедукція) та методів мистецтвознавства (порівняльний, типологічний, описовий). Наукова новизна полягає у вивченні мистецтва книги, яке завжди було важливим в українському мистецтві. Висновки. Сьогодні ми маємо велику кількість прекрасних робіт у жанрі книжкової ілюстрації. Ці твори відображають як історію української літератури, історію вітчизняної графіки, так і історію культурного прогресу України загалом. Отже, мистецтва оформлення книги є надзвичайно плідним об’єктом дослідження, точкою перетину, де відбувається складний процес взаємодії суспільно-політичних, духовних, культурно-мистецьких та естетичних чинників. Так, українська книжкова графіка в різні періоди відображала всі загальноєвропейські течії – модернізм, символізм, неопримітивізм, футуризм, кубізм, експресіонізм, конструктивізм, реалізм, сюрреалізм, ар-деко, неокласицизм. Своєрідність художньої мови виникла завдяки використанню традиційних мотивів та авангардних засобів створення образів.
Ключові слова: дослідження, культура, ілюстрація, книга, мистецтво, національні традиції.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.