Розвиток міжнародної науково-дослідної інфраструктури регіону Нижній Дунай

Автор(и)

  • Н. А. Берлинский Одеський державний екологічний університет, Ukraine

Ключові слова:

річкові і морські екосистеми, стале управління, охорона навколишнього середовища

Анотація

Мета. Основна мета носить інформаційний характер про створення, і характер наукової обґрунтованості нової дослідницької інфраструктури, яка об'єднує провідні світові експертні знання і забезпечує доступ до цілого ряду річкових і морських екосистем. Забезпечення єдиного центру для обміну знаннями, доступу до гармонізованим даним, платформи для міждисциплінарних досліджень, освіти та навчання що дає можливості для сталого управління і охорони навколишнього середовища. Реалізація спільної мети полягає в розробці якості до загальноєвропейського рівня досліджень. Методи. Міждисциплінарний діалог на різних рівнях, між вченими різних дисциплін. Результати. Здатність обліку міждисциплінарних відносин має вирішальне значення для подолання розриву між науковими дисциплінами, а також бар'єрів між вченими і політиками, водними менеджерами і підприємцями. Розробляється система освіти для розвитку транснаціональної співпраці, щоб полегшити обмін даними і знаннями, що внесе істотний внесок у підвищення ефективності і нарощування потенціалу. Користувачам пропонуються дослідження в галузі геології, біології, екології, хімії, фізики, чисельного та фізичного моделювання, кліматології, соціальних і економічних наук і розробки нових технологій для прісноводних, наземних і морських середовищ і перехідних зон. Висновки. Кінцевий результат дозволяє виділити найважливіші наукові параметри в екосистемі річка – море, визначення поточних  екологічних проблем, що охоплюють систему річка – море для вирішення ключових соціальних проблем і пов'язаних з ними наукових і політичних потреб.

Біографія автора

Н. А. Берлинский, Одеський державний екологічний університет

д-р геогр. наук, проф.

Посилання

MEA, Ecosystems and human well-being: synthesis. Washington, DC: Island Press. 2005. ISBN 1-59726-04-1.0.

IPCC Contribution of Working Groups I, II and III to the Fourth Assessment Report of the Intergovernmental Panel on Climate Change Core Writing Team, Pachauri, R.K. and Reisinger, A. (Eds.) 2007. IPCC, Geneva, Switzerland. Р. 104. ISBN 92-9169-122-4.

Preparatory phase for Pan-European research international Danubius RI «The international Center for advance studies on river – sea system» (Danubius PP). H2020-INFRADEV -02-2016-2017, P. 49.

##submission.downloads##