Розбудова екологічної мережі України: проблеми з погляду географа
Ключові слова:
екомережа, проблеми, регіон, розбудова, завдання, охоронаАнотація
Розглянуто проблеми розбудови екологічної мережі України та її окремих регіонів; зазначено, що формування екомережі можливо лише на основі культурного ландшафту, а це потребує спочатку оптимізації сучасних антропогенних ландшафтів. Автор критично сприймає Всеєвропейську стратегію збереження ландшафтного і біотичного різноманіття та застерігає від її необміркованого застосування в Україні.
Посилання
Денисик Г. І. Лісополе України / Г. І. Денисик. – Вінниця: ПП Вид-во «Тезис», 2001. – 284 с.
Середнє Придністров’я / За ред. Г.І. Денисика. – Вінниця: ПП Вид-во «Теза», 2007. – 431 с.
Царик Л. П. Географічні засади формування і розвитку регіональних природоохоронних систем (концептуальні підходи, практична реалізація) / Л. П. Царик. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2009. – 320 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC BY 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).