ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ У МІЖПОКОЛІННОМУ ПРОСТОРІ
Ключові слова:
міжпоколінний простір, взаєморозуміння, діалог, покоління Дітей, Батьків, Прабатьків.Анотація
В статті обґрунтовано необхідність дослідження психологічних причин ускладнень й особливостей оптимізації взаєморозуміння у міжпоколінному просторі. Визначені проблемні питання і фактори оптимізації комунікативного простору поколінь; проведено аналіз бар’єрів і засобів взаєморозуміння в діалогічному спілкуванні (взаємна толерантність і розуміння, взаємоповага, прагнення до прийняття компромісних рішень). Запропоновано соціальний діалог для вирішення комунікативних проблем суспільного характеру.
Посилання
Бююль А. SPSS: искусство обработки информации. Анализ статистических данных и восстановление скрытых закономерностей / А. Бююль, П. Цефель; пер. с нем. – СПб. : ООО «ДиаСофтЮП». – 2005 – 608 с.
Шахматова Н. В. Поколенческая организация современного российского общества : монография / Надежда Владимировна Шахматова. — Саратов : Изд-во ун-та им. Н. Г. Чернышевского, 2003. – 321 с.
Feuer L. S. (1969) The Conflict of Generations: the character and significance of student movements. – NY., P. 527.
Marcuse Herbert (1969) An Essay on Liberation. – [Електронний ресурс]. – режим доступа – https://www.marxists.org/reference/archive/marcuse/works/1969/essay-liberation.htm
Hareven T. K. (1991) Synchronizing Indivilual Time, Family Time, and Historical time. In: J. Bender, D. E. Wellbery (eds.). Chronotypes. The Construction of Time. – Stanford: Stanford Univ. Press., P. 167-182.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Н.О. Довгань
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).