Наукове обгрунтування категорій щодо збалансованого землекористування
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.1.2020.203918Ключові слова:
системний підхід, структура, підсистема, агроекосистеми, ландшафти, землекористуванняАнотація
Розглянуто теоретичне питання особливості системи як структури, організацій керування та інформацій, яка являє собою єдність певним чином організованої сукупності компонентів (підсистем). Результати проведеного дослідження можна вважати створенням більш чіткого уявлення про основні особливості системного підходу до збалансованого природокористування та землевпорядкування. Доведено, що при пізнанні сукупної структури землеволодіння, землекористування чи природокористування складного системного об’єкта відзначаються три основні рівні: спочатку розкриваються залежності між властивостями компонентів системи; потім фіксуються залежності між властивостями системи і властивостями її компонентів (і підсистем), тобто відбувається виділення одних властивостей з інших; нарешті, встановлюються залежності між інтегральними властивостями системи.
Посилання
Hutsulyak, Yu.H. (2003). Osnovni zasady kontseptsiyi stvorennya systemy monitorynhu zemel. Chernivtsi: Prut. 64. [In Ukr.].
Hutsulyak, Yu.H. (2008). Dosvid ekoloho-landshaftnoho rayonuvannya terytoriyi v Ukrayini ta v yiyi hirs’kykh zakhidnykh rayonakh (verkhniy i rehional’nyy rivni). Chernivtsi: Prut. 128. [In Ukr.].
Andriyishyn, M.V., Mahazynshchykov, T.P. (1981). Effektyvnost orhanyzatsyy yspol’zovanyya zemel’nykh resursov. Lvov: Vyshcha shkola. 210. [In Russ.].
Solontsev, V.N. (1981). Systemnaya orhanyzatsyya landshaftov (Problemy metodolohyy y teoryy). Moskva: Mysl. 339. [In Russ.].
Chupakhyn, V.M., Andryyshyn, M.V. (1989). Landshafty y zemleustroystvo. Moskva: Ahropromyzdat. 256. [In Russ.].
Hutslyak, H.D., Danylyk, I.M., Derzhypil’s’kyy, L.M. et al. (2005). Zasady staloho rozvytku Kosivshchyny. Chernivtsi: Prut. 113. [In Ukr.].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).