Просторовий аналіз репродуктивних процесів на клоновій плантації сосни звичайної фінського походження
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.2.2018.276329Ключові слова:
клонова плантація, репродуктивні процеси, сосна звичайна, мікростробіли, насіннєношенняАнотація
У роботі проведено аналіз репродуктивних процесів на клоновій плантації сосни звичайної фінського походження в умовах Вінницької області. Виконано дослідження інтенсивності утворення макростробілів та насіннєвої продуктивності клонів. Досліджено просторові відмінності інтенсивності насіннєношення дерев за місцем їх розташування на плантації.
Посилання
Генетичні ресурси лісів в Україні: Посібник українського хлібороба / С.А. Лось та ін. — К.: ФОП Конюшенко І.П., 2015. — Т. 1. — С. 373–386.
Other State of forest genetic resources in Ukraine / S.A. Los, L.I. Tereshchenko, Yu.І. Gayda, P.М. Ustimenko. — Х.: ПЛАНЕТА-ПРІНТ, 2014. — 138 с.
Терещенко Л.І. Насіннєношення та фактори, що визначають урожайність сосни звичайної на півдні лісостепової зони у Харківській області / Л.І. Терещенко // Лісівництво і агролісомеліорація. — 2003. — Вип. 104. — С. 75–79.
Шлончак Г.А. Ефективність використання клонових плантацій сосни звичайної для потреб лісовідновлення / Г.А. Шлончак, Г.В. Шлончак // Лісівництво та агролісомеліорація. — 2009. — Вип. 115. — С. 65–70.
Saltykov A.V. Scots pine natural regeneration cyclicity as the theoretical basis for the development of measures to support indigenous forest reproduction / Andrey N. Saltykov, Olena Kolchanova // Acta Geographica Silesiana. — Sosnowiec, Poland P. 31–38.
Рекомендації зі створення та експлуатації насінних плантацій сосни звичайної (Pinus sylvestris L.) першого та другого порядку: рекомендації з питань лісового насінництва / О.С. Мажула, Г.А. Шлончак, В.В. Митроченко, та ін. — Х., 2008. — 16 с.
Сучасний стан і перспективи розвитку лісової селекції в Україні / В.П. Ткач та ін. // Лісівництво і агролісомеліорація. — 2013. — Вип. 123. — С. 3–12.
Нейко І.С. Особливості цвітіння, формування зав’язей та плодоношення дуба звичайного на клоновій плантації в умовах Вінниччини / І.С. Нейко, В.В. Монарх // Вісник Уманського національного університету садівництва. — 2017. — № 1. — С. 101–104.
Нейко І.С. Оцінювання стану та насіннєношення клонів сосни звичайної (Pinus sylvestris L.) фінського походження в умовах Вінниччини / І.С. Нейко, Л.В. Смашнюк, Ю.А. Єлісавенко // Науковий вісник НЛТУ України. — 2013. — Вип. 23.18. — С. 27–32.
Нейко І.С. Оцінювання впливу погодно-кліматичних чинників на стан та насіннєношення ялини європейської (Picea Abies L. Karst.) фінського походження на клоновій плантації в умовах Вінниччини / І.С. Нейко, З.М. Юрків, Л.В. Смашнюк, М.С. Богословська // Науковий вісник НЛТУ України. — 2016. — Вип. 26.8. — С. 140–146.
Нейко І.С. Адаптивна здатність та особливості утворення репродуктивних органів сосни звичайної (Pinus sylvestris L.) фінського походження на клоновій плантації в умовах Вінниччини / І.С. Нейко, З.М. Юрків // Вісник ЖНАЕУ. — 2017. — № 1 (58). — Т. 1. — С. 120–127.
Дербинюк Ю.М. Лісове насінництво / Ю.М. Дербинюк, М.І. Калінін, М.М. Гузь. — Львів: Світ, 1998. — 432 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).