Адаптивні до органічного землекористування заходи стабілізації якісного стану ґрунтів
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.2.2018.276331Ключові слова:
органічне землекористування, стабілізація якісного стану ґрунтів, калькулятор розрахунку балансу гумусуАнотація
Розглянуто зміни в законодавстві, проведено аналіз стану та тенденцій розвитку органічного виробництва в Україні. Сформовано модель розвитку органічного господарства, що дає змогу сумістити в часі перебіг стабілізаційного та перехідного періодів. Запропоновано досягти розширеного відтворення гумусу під час перехідного періоду шляхом планування та науково обґрунтованої сівозміни. Запропоновано автоматизувати процес розрахунку балансу гумусу в ґрунті за умов органічного землекористування через розробку калькулятора з використанням програмного забезпечення.
Посилання
Стратегія розвитку аграрного сектора «3+5» / Міністерство аграрної політики та продовольства України [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://minagro.gov.ua/node/21439
Єдина комплексна стратегія розвитку сільського господарства і сільських територій в Україні на 2015–2020 роки [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://minagro.gov.ua.
Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» № 413 від 7 черв. 2017 р. [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua.
Названо головного виробника органічної продукції серед країн Європи [Електронний ресурс]. — Режим доступу: https://agropolit.com.
Willer, Helga and Julia Lernoud (Eds.) (2017) The World of Organic Agriculture. Statistics and Emerging Trends 2017. Research Institute of Organic Agriculture (FiBL) &IFOAM. — 2017.
Органік в Україні / Федерація органічного руху України [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://organic.com.ua.
Скрипчук П.М., Гуменюк Г.Д., Шпак Г.М. Науково-практичні засади виробництва органічної продукції: монографія за ред. П.М. Скрипчука. — Рівне: НУВГП, 2015. — 262 с.
Шкуратов О.І. Організаційно-економічні основи екологічної безпеки в аграрному секторі України: теорія, методологія, практика: [монографія] / О.І. Шкуратов. — К.: ДКС-Центр, 2016. — 356 с.
Новак Н.П. Принципи та конкурентні переваги розвитку органічного сільськогосподарського виробництва в Україні / Н.П. Новак // АгроСвіт. — 2016. — № 9. — С. 30–33.
Рекомендації з формування біоенергетичних агроекосистем: Наук. технол. забезпечення аграр. виробництва (Лівобережний Лісостеп) / [За ред. Ю. Тараріко] — К.: ДІА, 2010. — 156 с.
Скрильник Є.В. Виробництво та застосування органічних добрив в умовах ведення органічного землеробства (рекомендації) / Є.В. Скрильник, А.М. Кутова, В.П. Москаленко та ін. — Харків, 2016. — 32 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).