Обґрунтування сутності лісових екосистем як природних об’єктів права власності Українського народу
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.1.2018.276466Ключові слова:
ліс, земля, Конституція України, природні ресурси, лісові екосистеми, природокористуванняАнотація
Розглянуто проблеми використання і охорони лісових екосистем як природних об’єктів права власності Українського народу. Доведено, що внаслідок безсистемного природокористування та ігнорування конституційних вимог, в Україні відбувається суттєве зниження рівня не лише продуктивності лісів, але й погіршення стану навколишнього природного середовища. Запропоновано напрями реформування відносин власності на землю та її природні ресурси і підходи господарювання в лісових екосистемах через призму національних інтересів України.
Посилання
Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. — 1996 — № 30.
Лісовий кодекс України № 3852-XII від 21 січня 1994 р. / [Електронний ресурс] — Відомості Верховної Ради України (ВВР). — 1994. — № 17. — С. 99. — Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua.
Ковалів О.І. Звершення земельної реформи в Україні: нова парадигма: монографія / О.І. Ковалів. — К.: ДІА 2016. — 416 с.
Земельний кодекс України № 2768-III від 25 жовтня 2001 року [Електронний ресурс] // Відомості Верховної Ради України (ВВР). — 2002. — № 3–4. — С. 27. — Режим доступу: http://zakon0.rada.gov.ua.
Цивільний кодекс України № 435-IV від 16 січня 2003 року [Електронний ресурс] // Відомості Верховної Ради України (ВВР). — 2005. — № 40–44. — С. 356. — Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua.
Ковалів О.І. Особливості земельних відносин та природокористування в інтересах Українського народу: [Електронний ресурс] // Ефективна економіка. — № 8. — 2015. — Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua.
Боцула О.І. Використання земель лісогосподарського призначення: проблеми оцінювання / О.І. Боцула // Збалансоване природокористування. — 2014. — № 4. — С. 130–134.
Ковалів О.І. Теоретико-методологічні засади реформування земельних відносин та розвитку сільських територій в Україні: [Електронний ресурс] // Ефективна економіка. — № 3. — 2016. — Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).