Концептуальні засади системної організації сільськогосподарських ландшафтів
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.1.2018.276465Ключові слова:
сільськогосподарські ландшафти, оптимізація структур ландшафтних систем, природокористування, системний підхід, землекористування, землеустрійАнотація
Розглянуто концептуальні засади системної організації сільськогосподарських ландшафтів, яка включає необхідність оптимізації ландшафтних систем, що, дає можливість обґрунтувати для компонентів макрорегіонів конкретні завдання, сформулювати відповідні соціально-економічні функції, визначити різноаспектні обмеження та оптимізувати структуру власне ландшафтних систем у прогнозно-програмних і передпроектних розробках із землеустрою. Подано екологоекономічні, соціальні та організаційні завдання щодо вдосконалення системи землеволодіння і землекористування в поєднанні із заходами, передбаченими в прогнозних та інших розробках на верхньому рівні.
Посилання
Андриишин М.В. Эффективность организации использования земельных ресурсов / М.В. Андриишин, Т.П. Магазинщиков. — Львов: Вища шк., 1981. — 172 с.
Гуцуляк Г.Д. Теоретико-методичні засади сталого розвитку / Г.Д. Гуцуляк, Ю.Г. Гуцуляк // Засади сталого розвитку Косівщини: [монограф. наук. праці]. — Чернівці: Прут, 2005. — С. 9–82.
Гуцуляк Ю.Г. Концептуальний підхід до конструювання агроекосистем: сталий екологобезпечний розвиток природокористування / Ю. Г. Гуцуляк. — Чернівці: Прут, 2009. — 48 с.
Гуцуляк Ю.Г. Основні засади концепції створення системи моніторингу земель / Ю.Г. Гуцуляк. — Чернівці: Прут, 2003. — 64 с.
Солнцев В.Н. Системная организация ландшафтов: проблемы методологии и теории / В.Н. Солнцев. — М.: Мысль, 1981. — С. 286, 269.
Тюхтин B.C. Отражение, системы, кибернетика: теория отражения в свете кибернетики и системного подхода / B.C. Тюхтин. — М.: Нау ка, 1972. — 216 с.
Фридланд В.М. Структура почвенного покрова / В.М. Фридланд. — М.: Мысль, 1972. — 423 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).