Особливості оптимізації територій реформованих сільськогосподарських підприємств
DOI:
https://doi.org/10.33730/2310-4678.1.2018.276613Ключові слова:
сільськогосподарські підприємства, впорядкування територій, сільськогосподарські угіддя, орні землі, реформа, система землеробстваАнотація
У статті обґрунтовано особливості оптимізації використання реформованих сільськогосподарських підприємств. Доведено необхідність організації території і використання земель з урахуванням екологічних вимог щодо ґрунтів, рельєфу, забрудненості території, обмежень, зумовленими ландшафтними особливостями, а також заходів з освоєння і поліпшення сільськогосподарських угідь. При цьому впорядкування території новостворених сільськогосподарських підприємств полягає у створенні умов для підвищення культури землеробства, відновлення і примноження родючості ґрунтів і на цій основі збільшення валового виробництва сільськогосподарської продукції, а також раціонального використання техніки і трудових ресурсів.
Посилання
Земельний кодекс України, 2001: [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Закон України «Про землеустрій», 2003: [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http:// zakon1.rada.gov.ua.
Закон України «Про Державний земельний кадастр», 2011: [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http:// zakon1.rada.gov.ua.
Методические рекомендации по разработке контурно-мелиоративной организации территории, Госагропром УССР, ВАСХНИЛ. — К., 1989. — 7 с.
Мицай М.А. Формування системи землекористувань сільськогосподарських підприємств в процесі земельної реформи / М.А. Мицай, В.І. Пастернак. — Львів: ЛДАУ, 1997. — 31 с.
Третяк А.М. Основи організації ефективного використання землі фермерськими господарствами / А.М. Третяк. — Чернівці: Від Дністра до Карпат, 1992. — 88 с.
Перович Л.М. Перспективи формування нових землекористувань на основі земельних часток (паїв) / Л.М. Перович, З.О. Котик, Р.М. Панас // Геодезія, картографія і аерофотознімання: міжвід. наук.-техн. зб. — Львів, 2006. — Вип. 67. — С. 57–59.
Перович Л. Впорядкування територій новостворених сільськогосподарських підприємств. Оптимізація використання земель реформованих сільськогосподарських підприємств / Л. Перович, З. Котик, Р. Панас // Геодезія, картографія і аерофотознімання: міжвід. наук.-техн. зб. — Львів, 2007. — Вип. 68. — С. 38–41.
Котик З.О. Впорядкування територій новостворених сільськогосподарських підприємств. Впорядкування територій орних земель / З.О. Котик, Ю.В. Шкурченко // Геодезія, картографія і аерофотознімання: міжвід. наук.-техн. зб. — Львів, 2013. — Вип. 77. — С. 81–84.
ГОСТ 26640-85. Земли. Термины и определения.
«Про затвердження порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб» Постанова Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 № 502. [Електронний ресурс]. — Режим доступу: www.ukurier.gov.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).