Compliance-політика як складова корпоративної культури підприємства
Анотація
Мета. Мета статті полягає у розвитку концептуальних основ реалізації комплаєнс-політики як складової корпоративної культури підприємства
Методика. У процесі дослідження використано: лексико-семантичний та логічний аналіз, порівняння (для уточнення передумов виникнення та когнітивного наповнення терміну «сompliance»); групування, графічний метод (для виокремлення функціональних векторів загальних вимог комплаєнс-політики).
Результати. Виокремлено проблемні аспекти із впровадження та реалізації комплаєнс-політики у практиці вітчизняних та закордонних корпорацій, деталізовано функціональні вектори комплаєнс-політики.
Наукова новизна. Запропоновано та деталізовано загальні функціональні вектори комплаєнс-політики, які забезпечують уніфікацію підходів до впровадження та реалізації комплаєнс-політики.
Практична значимість. Отримані результати спрямовано на оптимізацію процесу формування та реалізації якісної корпоративної культури.
Ключові слова: комплаєнс, корпоративна політика, ризик, департамент з комплаєнсу, політика відповідності.
Посилання
Пустовалова Е. Эффективный комплаенс для успешного бизнеса/ Е.Пустовалова// Ремедиум. – 2012. - № 4. – С. 8-11.- Бібліогр.: с. 8.
Терехова А.Г. Трансформация комплаенса и риск-менеджмента в системе внутреннего контроля/ А.Г.Терехова// Внутренний контроль в кредитной организации. – 2011. - № 1. – С. 28-32.- Бібліогр.: с. 30.
Чернышевич Е. Из практики похода к внедрению: что в основе?/ Е.Чернышевич// Ремедиум. – 2012. - № 4. – С. 15-17.- Бібліогр.: с. 16.
Шалимова М.А. Управление комплаенсом: построение взаимодействия подразделений/ М.А.Шалимова// Внутренний контроль в кредитной организации. – 2011. - № 1. – С. 33-36.- Бібліогр.: с. 33.
Шалимова М.А. Организация эффективного комплаенс-подразделения в российском банке/ М.А.Шалимова// Внутренний контроль в кредитной организации.- 2009. - N 4. - С. 90 – 97.- Бібліогр.: с. 91.
Правдива Л. Удосконалення корпоративного управління в банках та управління комплаєнс-ризиком/ Л.Правдива// Вісник НБУ. – 2011, липень. – С.10-13. - Бібліогр.: с. 10.
Цюцяк А.Л. Впровадження системи комплаенс-контролю у вітчизняну систему незалежного фінансового контролю та аудиту/ А.Л.Цюцяк, І.Л.Цюцяк// Науково-інформаційний вісник «Економіка». – 2011. - № 3. – С.200-206. - Бібліогр.: с. 202.
Бондаренко Ю. Эффективное управление compliance-рисками: системный подход и критический анализ/ Ю.Бондаренко// Корпоративный юрист. - № 6. – 2008. - С. 31–32.- Бібліогр.: с. 31.
Лист ЦБР «Про рекомендації Базельського комітету по банківському нагляду » від 06.02.2012г. № 173-Т.
Постанова НБУ «Про схвалення Методичних рекомендацій щодо вдосконалення корпоративного управління в банках України» № 98 від 28.03.2007р.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).