Державне регулювання корпоративного сектору національної економіки в умовах глобалізації
Анотація
Мета. Мета статті полягає у виявленні ключових факторів, що визначають розвиток великих корпоративних структур у вітчизняній економіці, розробці механізмів підвищення ефективності державного регулювання корпоративного сектора, обґрунтування заходів щодо реалізації цих механізмів.
Методика. У процесі дослідження використано: діалектичний метод дослідження, метод єдності історичного і логічного, метод індукції і дедукції, методи теоретичного узагальнення і порівняння, аналізу і синтезу для доведення необхідності державного регулювання корпоративного сектору національної економіки, виявлення ключових факторів розвитку великих корпоративних структур у вітчизняній економіці.
Результати. На підставі проведеного дослідження виявлено ключові фактори, що визначають розвиток великих корпоративних структур у вітчизняній економіці. Доведено, що домінуючою тенденцією сучасного розвитку бізнесу в цілому, і великого зокрема, є його рух від індивідуалізації до корпоратизації бізнес-діяльності в різноманітних її проявах. Великі підприємства є основною формою ведення бізнесу, забезпечення конкурентоспроможності корпоративних великих структур на світовому ринку, що в кінцевому підсумку сприяє підвищенню економічної безпеки держави
Наукова новизна. Виявлено ключові фактори, що визначають розвиток великих корпоративних структур у вітчизняній економіці, розроблено механізми підвищення ефективності державного регулювання корпоративного сектора, що сприяє конкурентоспроможності економіки України.
Практична значимість. Отримані результати спрямовані на розвиток корпоративного сектору національної економіки.
Ключові слова: державне регулювання, корпоративний сектор, великі підприємства
Посилання
Клепач А. О роли крупного бизнеса в современной российской экономике / А.Клепач, А.Яковлев // Вопросы экономики. – 2004. – №8. – С.36-45.
Сірко А.В. Корпоративний сектор: структура, місце та роль в сучасній економіці / А.В. Сірко // Вісник ВПІ, 2004. – №4. – С.17-24.
Птащенко Л.О. Збалансованість економічних інтересів: інноваційні напрями державного і корпоративного стратегічного управління: [монографія] / Л.О. Птащенко. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 296 с.
Закон України «Про промислово-фінансові групи в Україні» від 21 листопада 1995 року №437/95-ВР // Офіцйний вісник України. – 2004. – №13. – Ст.181. (Із змін. та допов.).
Чи є політико-економічні групи перешкодою для політичного розвитку України? – К.: Фонд ім. Фрідріха Еберта, 2005. – 76 с..
Ляшенко В.И. Регулирование развития экономических систем: теория, режимы, институты: [Монография] / В.И. Ляшенко. – Донецк: ДонНТУ, 2006. – 668 с.
Зинченко Я.В. Трансакционные издержки интенсивного институцио-нального развития фондового рынка / Я.В. Зинченко // Наукові праці Донецького нац. техн. ун-ту. Сер.: Економічна. – Донецьк: ДонНТУ. – 2004. – Вип.70. – С.168-174.
Заєць Т.О. Корпоративні структури в умовах економічної нестабільності / Т.О. Заєць // Вісник Хмельницького національного університету, 2009. – № 3, T. 2. – С.199-202.
Карпухина Е. К характеристике современных международных стратегических альянсов / Е. Карпухина // Российский экономический журнал. – 2004. – №7.– С. 88-93.
Солов’ян Ю.О. Роль держави у регулюванні корпоративного сектору економіки України / Ю.О. Солов’ян // Наука й економіка, 2010. – № 1(17). – С. 232-236.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).