Багатоколірна фотометрія геостаціонарних об'єктів
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2017.41.132-139Ключові слова:
крива блиску, геостаціонарний супутник, спектральні діапазони, телескоп, зоряна величинаАнотація
В роботі приведені перші результати колориметричних спостережень 3-х ГСС в 5-ти спектральних полосах – U, B, V, R, I. Спостереження проводились восени 2012-го року на телескопі ZEISS-1000 при підтримці колег с САО РАН. Високогірне розташування обсерваторії і характеристики ПЗС-камери дозволили провести спостереження ГСС в ультрафіолетовій області спектра, яка раніше практично була не доступна для спостережень з низинних українських обсерваторій. Результати експерименту показали необхідність спостережень ГСС в U-діапазоні. В ультрафіолеті була отримана інформація, яка ніяк себе не проявляла в других спектральних полосах. Ці дані в спільно з результатами в I-діапазоні значно розширили інформаційний канал про стан покрить сучасних ГСС.
Посилання
Демченко Б.И., Диденко А.В., Матя-гин В.С., Мосин А.П. // Автоматизация наблюдений подвижных космических объектов. Казахская ССР: Наука, Алма-Ата, –1990. – С. 158.
https://www.sao.ru/Doc-k8/Telescopes/small/descrip.html
https://www.sao.ru/Doc-k8/Telescopes/small/instrum.html
Барна И.В., Габдеев М.В., Епишев В.П., Кудак В.И. Результаты колориметрических наблюдений геостационарных объектов в 5-ти цветовых полосах: 13-та Українська конференція з космічних досліджень, Євпаторія, Україна, – 2013. – С.70.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).