Метод Лапласа для Монте-Карло-генераторів процесів розсіювання
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2015.38.96-101Ключові слова:
модель «фі-3», Монте-Карло-генератори, амплітуда розсіяння, процеси розсіяння, теорія збурень, фейнманівські діаграми, метод ЛапласаАнотація
В даній роботі запропоновано на основі методу Лапласа, який застосовується для розрахунків перерізів непружного розсіяння і механізмів зростання перерізів, побудувати Монте-Карло-генератор процесу непружного розсіяння адронів, на даний момент в модельній теорії «фі-3». В роботі вдалось продемонструвати можливість застосування методу. В результаті була написана програма Монте-Карло-генератор, яка дала результати, що на якісному рівні співпадають з експериментальними.
Посилання
Шарф І. В., Тихонов А. Сохранний Г. О., Яткін К. Делієргієв М. А., Подолян Н. Русов В.Д. Метод Лапласа для опису непружного розсіяння адронів і нові механізми зростання перерізів Український фізичний журнал (УФЖ). – 2011. - Т.56, №11.
І. Sharf, A. Tykhonov, G. Sokhrannyi, K. Yatkin, and V. Rusov. Mechanism proton-proton inelastic cross-section growth in multi-peripheral model with in the framework of perturbation theory Part3. // J.Mod.Phys. – 2012. - Vol.3. – Р. 129–144.
І. Sharf, A. Haj Farajallah Dabbagh, A. Tikhonov, and V. Rusov. Mechanisms of proton-proton inelastic cross-section growth in multi-peripheral model within the framework of perturbationtheory. Part 2. // J.Mod.Phys. -2012. - Vol. 3. - Р. 16–27.
B.S. Acharya, F. Cavallari, G. Corcella, R. Di Sipio, G. Petrucciani. Monte-Carlogenerators for top quark physics at the LHC // arXiv:0804.4122 [hep-ph]. -2008.
David d'Enterria, Ralph Engel, Tanguy Pierog, Sergey Ostapchenko, Klaus Werner. Constraints from the first LHC ataonhadronicevent generators for ultra-highenergy cosmic-ray.
Anna Julia Zsigmond on behalf of the CMS Collaboration. Inelastic protonproton cross section measurements in CMS at √s = 7 TeV. // arXiv:1205,3142v [hep-ex]. -2012.
Боголюбов Н.Н., Ширков Д.В. Введениев теорию квантових полей.- М.:Наука.-1984.-600 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).