Електрофізичні технології переробки молюсків
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2015.38.171-177Ключові слова:
розм'якшення структури, пенетрація, молюски, радіаційна обробка, прискорювачАнотація
Наведено результати експериментального дослідження можливості використання електронного опромінення для розм'якшення м'язової тканини морських молюсків. Роботи виконані в секторі радіаційних технологій, де проблеми опромінення харчових продуктів вирішуються вже понад 20 років. Отримано результати, які свідчать, що досліджена методика надає можливість створення маловідходних технологій високоякісних харчових продуктів з мінімальними витратами енергії. Досліджена технологія різко знижує собівартість цих унікальних делікатесних продуктів харчування і підвищує їх конкурентоспроможність на ринку.
Посилання
Кизеветтер И. В. Биохимия сырья водного происхождения / И. В. Кизеветтер. – М.: Пищ.промышленность, 1976. – 2-е изд., перераб. и доп. – 350 с.
Sakhno V. I.Fish products processing / V. I. Sakhno. – Institute of Nuclear Research, Accelerator.: Vienna, Austria, 1994. – Dec. –V. 1. – № 4. – Р. 15.
Сахно В. И. Электрофизический комплекс ИЯИ НАН Украины для облучения пищевых продуктов /В. И. Сахно // Сборник докладов 11-го международного совещания по применению ускорителей заряженных частиц в промышленности и медицине, С.-Петербург. – 2005. – С. 403–406.
Codex Alimentarius (CAC/Vol, XV – Ed. I) / Rome: FAO/WHO. – 1984. –48 с.
Сахно В. І. Використання електрофізичних методів та установок в переробці морепродуктів /В. І. Сахно //Наукові праці ІЕФ-96 : тези доповідей. – Ужгород, 1996.– С. 66.
Сахно В. И. Технология низкотемпературной пастеризации пресервов /В. И. Сахно, Б. Л. Нехамкин, В. В. Голенкова // Новые направления в области традиционных технологий переработки рыбы: сб. науч. трудов. – Изд.-во АтлНИРО, Калининград, 1996. – С. 116.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).