Вплив змінного електричного поля на параметри випромінювання люмінофора на основі легованого ZnS:Cu
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2012.31.86-89Ключові слова:
Люмінофор, Яскравість свічення, Коефіцієнт ефективності, Електричне поле, Cульфід цинкуАнотація
Досліджено вплив напруги, частоти та форми імпульсу електричного поля на коефіцієнт ефективності і яскравість свічення електролюмінофорів на основi ZnS:Cu. Показано, що найбільш ефективним є вплив електричного поля змінної синусоїдальної напруги в межах частот 400÷800 Гц.
Посилання
Попович К.О. Електрофізичні властивості електролюмінецентних випромінювачів, одержаних на основі капсульованого люмінофору ZnS:Cu // Науковий вісник
Ужгородського університету. Серія Фізика. – 2008. – № 22. – C. 36-39.
Попович К.О., Рубіш І.Д., Савченко М.Д., Лайзинг Г. Релаксаційні процеси в електролюмінофорах ZnS:Cu // Матер. Міжнародної науковопрактичної конференції „Структурна релаксація в твердих тілах”. – Вінниця (Україна). – 2006. – С. 151-153.
Савченко М.Д., Шурова Т.М., Попович К.О., Рубіш І.Д., Лайзинг Г. Електронні стани в електролюмінофорах ZnS:Cu, Cl // Тези доповідей 2-ї Української наукової конференції з фізики напівпровідників (УНКФН–2). – Т. 2. – Чернівці – Вижниця. – 2004. – С. 462.
Savchenko N., Popovych K., Shchuro-va T., Rubish I., Leising G. Nonlinear properties simulation for zinc chalcogenides // Book of Abstracts SSC 2006 7th International Сonference on Solid State Chemistry (SSC 2006). – Pardubice (Czech Republik). – P. 182-183.
Савченко М.Д., Шурова Т.М., Ба-ран М.Ю., Попович К.О., Рубіш І.Д., Лайзинг Г. Моделювання електронних станів у халькогенідних напівпровідниках // Тези конференції „Нанорозмірні системи: електронна, атомна будова і властивості” (НАНСИС 2004). – Київ. – 2004. – С. 113.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).