Лампа бар’єрного розряду на сумішах інертних газів з парою важкої води
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2012.31.146-150Ключові слова:
Бар’єрний розряд, Молекула ОD, Плазма, Пари водиАнотація
Приведено результати дослідження емісійних характеристик плазми двобар'єрного розряду на суміші He-D2O та Ar-D2O. Проведена оптимізація яскравості смуг випромінювання ОD в залежності від тиску і складу робочих сумішей. На основі залежностей інтенсивності смуг випромінювання від частоти слідування імпульсів, парціальних тисків та складу газових сумішей проведена оптимізація параметрів лампи бар’єрного розряду на основі радикалів гідроксилу.
Посилання
Ломаев M.И., Скакун B.C., Соснин Э.А., Тарасенко В.Ф., Шитц Д.В., Ерофеев М.В. Эксилампы – эффективные источники спонтанного УФ-и ВУФ-излучения // УФН. – 2003. – Т. 173. – №2. – С. 201-217.
Соснин Э.А., Ерофеев М.В., Авдеев С.М, Панченко А.Н., Панарин В.А., Скакун В.С., Тарасенко В.Ф., Шитц Д.В. Ультрафиолетовая лампа барьерного разряда на молекулах ОН // Квантовая Электроника. – 2006. – Т.36. – № 10. – С. 981 – 983.
Шваб А. Измерение на высоком напряжении: Измерительные приборы и способы измерения. − Москва: Энергоатомиздат, 1983. – С. 264.
Pears R.W.B., Gaydon A.G. The identifi¬cation of molecular spectra. – London: Chapman Hall LTD, 1963. – P. 347.
Шуаибов А.К., Дащенко А.И., Шевера И.В. Стационарный излучатель в диапазоне 130-190 нм на основе плазмы паров воды // Квантовая Электроника. – 2001. – Т.31. – № 6. – С. 547 – 548.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).