Оптичні характеристики імпульсно-періодичного розряду в суміші ксенону з парою хлориду цезію
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2009.25.158-163Анотація
Створено нове джерело спонтанного УФ-випромінювання – ексилампу, максимум інтенсивності випромінювання якої припадає на λ=308 нм. В якості активного середовища джерела, використано суміш Xe з парою CsCl, яке збуджувалось у поздовжньому імпульсно-періодичному розряді. Найбільший внесок у загальну потужність УФ-випромінювання ексилампи вноситься за рахунок B→X переходу XeCl* молекул. Досліджено спектральний склад та залежність ефективності утворення ексиплексних молекул від умов експерименту. Також приведено конструкцію та оптимальні експлуатаційні параметри ексилампи.
Посилання
Ломаев М.И., Скакун В.С., Соснин Э.А. и др. Эксилампы – эффектив-ные источники спонтанного УФ- и ВУФ-излучения // Успехи физических наук. – 2003. – Т.173, №2. – C. 201-217.
Рийвес Р.Б., Светличный Е.А., Жменяк Ю.В. и др. // ЖТФ., 2004. – Т. 74. Вып. 10. – С. 90-93.
Рийвес Р.Б., Жменяк Ю.В., Кельман В.А, Шпеник Ю.О. // ЖТФ., 2006. – Т. 76. Вып. 10. – С. 102-105.
Таблицы физических величин. Справочник / Под ред. И.К. Кикоина. – М.: Атомиздат, 1976. – 1008 с.
Бойченко A.M. // Квант. электрон. 1999. – Т. 20. № 2. – С. 163-167.
Смирнов Б.М. Эксимерные молеку-лы // Успехи физических наук, 1983. Т.139, вып.1. – С.53-81.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2009 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).