Розрахунок імовірностей електромагнітних переходів у адіабатичній тричастинковій моделі ядра
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2011.29.205-209Ключові слова:
Гіперсферична адіабатична модель ядра, Ймовірності електромагнітних переходів.Анотація
Запропоновано алгоритм математичного розрахунку матричного елемента ядерних електромагнітних переходів електричного типу, використовуючи гіперсферичну адіабатичну модель ядра, що складається з кора і двох валентних взаємодіючих нуклонів (зв‘язаний стан), які здійснюють гамма- перехід. В основі моделі лежить припущення про розділення руху ядра на швидкий по гіперсфері S 5 (Ω) и адіабатичний (повільний) по гіперрадіусу R.Посилання
Soloviev V.G. On the Superfluid of the
Atomic Nucleus // Nucl.Phys. –
/59. – Vol.31, No 11. – P. 655-664.
Капустей М.М., Плекан Р.М.,
В.Ю. Пойда. Чисельні розрахунку
енергетичного спектру ядер 10Be та 14C
в адіабатичній моделі ядра // Наук.
Uzhhorod University Scientific Herald. Series Physics. Issue 29. – 2011
Вісник Ужг.унів. Сер.Фіз. – 2001. –
№9. – С. 155 – 161.
Плекан Р.М., Пойда В.Ю., Хіміч І.В.
Адіабатична три частинкова оболонкова модель ядра // УФЖ. – 2001. –Т.46. – №5-6. – С. 524 – 528.
Давыдов А.С. Теория атомного ядра.
Москва: Физматгиз, 1958. – 378 с.
Варшалович Д.А., Москалѐв А.Н.,
Херсонский В.К. Квантовая теория
углового момента: Аппарат неприво-
димых тензоров. – Ленинград: Наука,
– 439 с
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).