Термографічне дослідження легованих сплавів Ge<sub>0,4</sub>S<sub>0,6</sub> та одержання на їх основі тонкоплівкових градієнтних структур
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2004.16.67-72Ключові слова:
Термографічний метод аналізу, Неоднорідні градієнтні тонкоплівкові структуриАнотація
Термографічним методом аналізу досліджені системи Ge0,4S0,6 -модифікатори (Pb, Al, Bi і Te). Показано, що при їх нагріванні із швидкістю 5о/хв проходить взаємодія модифікаторів із сплавом Ge0,4S0,6 з утворенням нових сполук або сплавів Ge0,4S0,6 –модифікатори. Розроблені технологічні умови одержання неоднорідних градієнтних тонкоплівкових структур, досліджено морфологію їх росту та деякі фізичні властивості.
Посилання
Блецкан Д.,И.,Митровций И.М., Ермалович И.Б., Баран Н.П., Химинец В.В. Электрические и оптические свойства стекол (GeS3)100-xBix// Украинский физический журнал, 1985,т. 30, № 4-с.623-634.
Cervinka L., Hruby A., Structure and glassforming regions in amorphous GeSx// Amorphous and liquid semiconductors. Proc. V Int. Conf.- Garmisch-Partenkirchen, London,-1974.-V.1-p.431-438.
Миголинец И.М., Сичка М.Ю. Стекло образование в системе Ge-S-Se // Физика и химия стекла.-1979.-т. 5, №3.-с. 287-290.
Виноградова Г.З. Стеклообразование и фазовые равновесия в халькогенидных системах. Германий-сера. М. Издательство “Наука”.-1984.-с. 18-21.
Крафчик С.С., Лада А.В., Крикливец Р.Б., Романова Л.Г. Особочистый легированный сульфид мышьяка для оптических покрытий // Наукові праці ІЕФ-96.-Ужгород.-1996. С.32-35.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2004 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).