Аналіз розсіювання світла на нерегулярній поверхні халькогенідних склоподібних тонких плівок в рамках статистичного підходу
DOI:
https://doi.org/10.24144/2415-8038.2004.15.72-84Ключові слова:
Плоскопаралельного наближення, Теорія випадкових полів, ВФ компоненти, Нерегулярній поверхні, Кореляційної функції, Вакуумним напиленнямАнотація
З точки зору теоретико-імовірнісного підходу проаналізовано рельєф поверхні тонких плівок халькогенідних склоподібних напівпровідників, одержаних термічним напиленням у вакуумі. За допомогою статистичнокореляційних параметрів профілю поверхні плівок розраховано індикатриси розсіювання світла на їх поверхні. Розрахунки проведені для експериментально досліджених п’ятьох типів тонких плівок: на основі чистого Ge2S3 та модифікованого Ge2S3 алюмінієм, свинцем, вісмутом та телуром .Посилання
А.П.Хусу, Ю.Р.Витенберг, В.А.Пальмов, Шероховатость поверхностей (теоретико- вероятностный подход) (Наука, Москва, 1975).
А.Н.Колмогоров, С.В.Фомин, Элементы теории функций и функционального анализа (Наука, Москва, 1989).
Ю.П.Пытьев, И.А.Шишмарев, Курс теории вероятностей и математической статистики для физиков (Изд. МГУ, Москва, 1983).
Ю.А.Розанов, Теория вероятностей, случайные процессы и математическая статистика (Наука, Москва, 1989).
Н.Н.Леоненко, М.И.Ядренко, О некоторых нерешенных проблемах анализа и теории вероятностей (В кн.: Математика сегодня, вып. 5, Вища школа, Киев, 1989).
Д.В.Сивухин, Оптика (Наука, Москва, 1985).
С.Солимено, Б.Крозиньяни, П.Ди Порто, Дифракция и волноводное распространение оптического излучения (Мир, Москва, 1989). θ,º 1 3 2 4 βnc/βnc max Науковий Вісник Ужгородського університету. Серія Фізика. № 15 2004 р. 84
А.С.Топорец, Оптика шероховатой поверхности (Машиностроение, Ленинград, 1988).
М.Борн, Є.Вольф, Основы оптики (Наука, Москва, 1973).
Н.В.Юркович, Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика. 13 (2003).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2004 Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Фізика
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).