ОЦІНКА СТАНУ НИЖНІХ КІНЦІВОК ГРАВЦІВ У ФУТЗАЛІ
Ключові слова:
футзал, програмне забезпечення, спортивний травматизм, стопа, профілактикаАнотація
Проведено дослідження стану нижніх кінцівок у гравців з футзалу. Для діагностики стоп використано подоскоп, що містить оригінальне програмне забезпечення для обробки даних та архівації фотографій або відео. У значної частини спортсменів виявлено наявність малих аномалій розвитку у вигляді деформацій стоп, які порушують біомеханічну реалізацію рухового акту, та є чинником ризику отримання травм. Дані досліджень можуть бути використані для виготовлення ортопедичних устілок.Посилання
Castagna, C., D'ottavio, S., Vera J., Barbero Alvarez J.C. (2009). “Match demands of professional futsal: a case study” Sci. Med. Sport , 12(4), 490-494.
Baroni, B., Leal, J.(2010) “Leal Aerobic capacity of male professional futsal players” J. Sports Med. Phys. Fitness, 50(4), 395-399.
Панчук, Т., Глаб, Г. (2015). “Травматизм у міні-футболі: проблеми та перспективи їх вирішення” Фізична активність, здоров’я і спорт. №1(19), 47-57.
Ekegren, C. L., Miller, W. C., Celebrini, R. G., Eng, J. J., Macintyre, D. L.(2009). “Reliability and Validity of Observational Risk Screening in Evaluating Dynamic Knee Valgus” Journal of orthopaedic &sports physical therapy, 39, (9), 665-674.
Hertel J, Dorfman JH, Braham, R.A. (2004). “Lower extremity malalignments and anterior cruciate ligament injury history”. J Sports Sci Med. 3, 220-225.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).