ФУНКЦІОНАЛЬНІ ДЕТЕРМІНАНТИ РАНГІВ ПАРАМЕТРІВ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ ТА ЇХ ЗМІН У СПОРТСМЕНІВ ПРИ КЕРОВАНОМУ ДИХАННІ
Ключові слова:
варіабельність серцевого ритму, кероване дихання, ранги, функціональні детермінантиАнотація
На підставі комплексного обстеження спортсменів з визначенням рангів параметрів варіабельності серцевого ритму та рангів їх змін при керованому диханні встановлені їх функціональні детермінантиПосилання
Баевский, Р.М., Иванов, Г.Г. (2001). «Вариабельность сердечного ритма: теоретические аспекты и возможности клинического применения». Ультразвуковая и функциональная диагностика, 3:106-127.
Романчук, А.П. (2003). «Концептуальные предпосылки саногенетического мониторинга лиц, занимающихся физической культурой и спортом». Теория и практика физической культуры, 1:50-53.
Романчук О.П. (2005). «До питання оцінки активності вегетативної нервової системи у спортсменів» Медична реабілітація, курортологія, фізіотерапія, 4:31-34.
Guziy, O.V, Romanchuk, A.P. (2017). «Multifunctional determinants of athletes’ health». Journal of Medicine and Health Research, 2 (1): 12-21.
Karemaker, J.M. (2017). «An introduction into autonomic nervous function». Physiol. Meas. 38: R89–R118.
Romanchuk, A.P. (2013). «Estimation of cardiovascular system reactance of sportsmen at use of tests with controlled respiration» Journal Of Health Sciences, 3(4): 335-344.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).