Математическое моделирование теплообмена при течении жидкости для ТВЭЛа с полизональным оребрением оболочки
Ключові слова:
теорія R-функцій, метод Рітца, теплообмін, оболонка ТВЕЛа, полізональне оребренняАнотація
Наведено розроблені методики побудови рівнянь різних поверхонь оребрення на основі теорії R-функцій з подальшою реалізацією на 3D-принтері та дослідження гідродинамічних і температурних полів при полізональному оребренні оболонки ТВЕЛа. У ході експериментів з різними методами оребрення оболонок ТВЕЛів були розроблені найбільш вигідні форми оребрення, так звані полізональне і шевронне, реалізацію яких пропонується виконувати на 3D-принтері. З погляду універсальності одним з найбільш перспективних є функціональне представлення з конструктивними можливостями теорії R-функцій. Наведено результати дослідження поля швидкостей і температурного поля для різних значень параметрів закрутки та оребрення.Посилання
Petukhov B.S., Genin L.G., Kovalev S.A. (1974). Heat transfer in nuclear power plants. M. Atomizdat.
Andreev P.A. (1969). Heat exchangers for nuclear power installations. L. Shipbuilding.
Antufev V.М. (1966). Efficiency of various forms of convective heating surfaces. M. Energia.
Rvachev V.L. (1982). Theory of R-functions and some of its applications. Kiev. Sciences. Dumka.
Maksimenko-Shejko K.V. (2009). «R-function in the mathematical modeling of the geometry and physical fields». Кharkov. Institute of Problems of Mechanical Engineering of the NAS of Ukraine.
Litvinova Yu.S., Maksymenko-Sheiko К.V., Sheiko Т.I., Tolok A.V. (2016). Analytical identification of engineering parts by R-functions theory. Information technology in engeneering and production. №1(161). С. 38-45.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 К. В. Максименко-Шейко, Ю. С. Литвинова, Т. И. Шейко, М. А. Хажмурадов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).