Перша основна задача теорії пружності в просторі з N паралельними круговими циліндричними порожнинами
Ключові слова:
циліндричні порожнини в просторі, рівняння Ламе, узагальнений метод Фур’єАнотація
Наведено розв’язок тривимірної задачі теорії пружності, коли на межах паралельних циліндричних порожнин в пружному просторі задані напруження. Розв’язок системи рівнянь Ламе отримано узагальненим методом Фур’є в циліндричних координатах, пов’язаних з циліндрами. Нескінченні системи лінійних алгебраїчних рівнянь, до яких зведена проблема, розв’язуються методом усічення. В результаті були знайдені переміщення та напруження в пружному тілі. Числові результати зведені для випадку двох циліндрів.Посилання
Lur’e A. I. (1955). Spatial problems in the theory of elasticity. Gostehizdat, 492.
Podil’chuk Yu. N. (1979). Three-dimensional problems in the theory of elasticity. Naukova dumka, 240.
Solyanik-Krasa K.V. (1987). Axisymmetric problem of the theory of elasticity. Stroyizdat, 336.
Vasil’ev V. Z. (1968). Axisymmetric deformation of an elastic isotropic space with an infinite cylindrical recess. Solid mechanics T.5, 124 – 129.
Nikolaev A. G., Tanchik E.A. (2013). Stress distribution in a cylindrical sample of a material with two parallel cylindrical cavities Николаев. Questions of design and production of aircraft structures, 4, 40 – 49.
Perepelica V.G., Shmatovskiy L. D., Kolomiec A.N. (2008). The technique of analytical studies of the distribution of stresses in the faces of various forms during mining workings. Geotechnical mechanics, 78, 1 – 33.
Nikolaev A. G., Procenko V.S. (2011). Generalized Fourier method in the spatial problems of the theory of elasticity. National Aerospace University «HAI», 344.
Savin G.N. (1968). Stress distribution near openings. Naukova dumka, 891.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 В. Ю. Мірошніков
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).