Розробка проточної частини ЦВТ реактивного типу парової турбіни серії К-325-23,5 на основі використання сучасних комп’ютерних технологій
Анотація
Представлено результати газодинамічного проєктування нової проточної частини циліндра високого тиску (ЦВТ) реактивного типу конденсаційної парової турбіни серії К-300. Проєктування виконано з використанням комплексної методології, яку реалізовано в програмному комплексі IPMFlow. Методологія містить газодинамічні розрахунки різних рівнів складності, а також методи аналітичного побудування просторової форми лопаткових трактів на основі обмеженої кількості параметризованих величин. В 3D розрахунках турбулентних течій враховано реальні термодинамічні властивості води й водяної пари. На заключному етапі проведено скрізні 3D розрахунки ЦВТ, що складається з 18 ступенів, в яких застосовано технологію паралельних обчислень. Показано, що в розробленому ЦВТ за рахунок застосування реактивних ступенів із сучасними гладкими профілями та монотонними меридіональними обводами досягнуто суттєвого приросту коефіцієнту корисної дії та потужності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 А. В. Русанов, В. Г. Субботин, В. Л. Швецов, Р. А. Русанов, С. А. Пальков, И. А. Пальков, М. А. Чугай
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).