Разрушение неравномерно нагретого кольцевого диска
Ключові слова:
нерівномірно нагрітий кільцевий диск, тріщина зі зв’язками між берегами, зона передруйнування, сила зчепленняАнотація
Запропоновано модель руйнування для нерівномірно нагрітого кільцевого диску, що ґрунтується на розгляді зони процесу руйнування поблизу кінчика тріщини. Прийнято, що зона руйнування (кінцева зона) являє собою шар скінченної довжини, що є частиною прямолінійної тріщини, в якому частково порушені зв’язки між його окремими структурними елементами. Наявність зв’язків між берегами тріщини в кінцевій зоні моделюється неперервним прикладанням до поверхні тріщини сил зчеплення , що стримують її розкриття. Отримано залежність граничної інтенсивності теплового впливу на кільцевий диск від довжини тріщини.Посилання
Savruk M.P. Fracture mechanics and strength of materials: Ref. allowance. V.2. The stress intensity factors in the bodies with cracks. Kiev: Naukova Dumka. 1988
Savruk M.P., Osiv P.N., Prokopchuk I.V. Numerical analysis in plane problems of cracks theory. Kiev: Naukova Dumka. 1989.
The special issue: Cohesive models // Eng. Fract. Mech. 2003. vol. 70, No. 14, pp. 1741-1987.
Mirsalimov V.M. The solution of a problem in contact fracture mechanics on the nucleation and development of a bridged crack in the hub of a friction pair // J. of Applied mathematics and mechanics. 2007. vol. 71, No.1. pp.120-136.
Kovalenko A.D. Basics of thermoelasticity. Kiev: Naukova Dumka. 1970.
Parkus H. Instationare Warmes-Pannungen. Wien: Springer. 1959.
Muskhelishvili N.I. Some basic problems of mathematical theory of elasticity. Amsterdam: Kluwer. 1977.
Kalandiya A.I. Mathematical methods of two-dimensional elasticities. Moscow: Nauka. 1973.
Mirsalimov V.M. Non-one-dimensional elastoplastic problems. Moscow: Nauka. 1987.
Panasyuk V. V., Savruk M. P., Datsyshyn A. P. The stress distribution around cracks in plates and shells. Kiev: Naukova Dumka. 1976.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Н. М. Калантарлы
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).