Минимизация параметров разрушения втулки фрикционной пары
Ключові слова:
фрикційна пара, втулка, плунжер, температура, шорстка поверхня тертя, мінімізація коефіцієнтів інтенсивності напружень.Анотація
Розглядається задача механіки руйнування для втулки фрикційної пари в процесі роботи. Вважається, що втулка поблизу поверхні тертя ослаблена однією прямолінійною тріщиною. На основі моделі шорсткої поверхні тертя та мінімаксного критерію проведено теоретичний аналіз із визначення функції переміщень точок зовнішнього контуру втулки фрикційної пари , що забезпечує мінімізацію параметрів руйнування втулки фрикційної пари. Знайдена функція переміщень точок зовнішнього контуру втулки забезпечує підвищення несучої здатності втулки фрикційної пари. Як приклад розглянуто розрахунок для фрикційної пари стосовно свердловинних штангових насосів.Посилання
Galin, L. A. Contact problem of theory of elasticity and visco-elasticity. Moscow: Nauka, 1980.
Goryacheva, I. G. Contact mechanics in Tribology. Dordrecht, London: Kluwer Academic Publishers, 1998.
Goryacheva, I. G. Mechanics of frictional interaction. Moscow: Nauka, 2001.
Muskhelishvili, N. I. Some basic problems of mathematical theory of elasticity. Moscow: Nauka. 1966.
Cherepanov, G. P. Mechanics of brittle fracture. New York: Мc Graw-Hill, 1979.
Parkus, H. Instationare Warmes-Pannungen. Wien: Springer, 1959.
Panasyuk, V. V., Savruk M. P., Datsyshyn A. P. The stress distribution around cracks in plates and shells. Kiev Naukova Dumka, 1976.
Mirsalimov, V. M. Non-one-dimensional elastoplastic problems. Moscow: Nauka, 1987.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 П. Э. Ахундова, В. М. Мирсалимов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).