Компьютерное проектирование проточной части центробежных насосов
Ключові слова:
проточна частина, відцентровий насос, обернена задача проектування, рівношвидкісний потік, квазіпотенційна течія, в’язкість, ідеальна рідинаАнотація
Розглянуто автоматизоване проектування проточної частини відцентрового насосу, яке виконується на базі математичної моделі течії ідеальної рідини для оберненої симетричної задачі та прямої тривимірної задачі в нестаціонарній постановці з урахуванням взаємного впливу всіх елементів. Результати розв’язання оберненої задачі в автоматизованому режимі передаються як вхідні данні для розв’язання прямої задачі, на основі якої здійснюється оцінка проектного рішення.Посилання
Elsgolts L.E. (1965) Differentsialniye uravneniya i variatsionnoye ischisleniye / L.E. Elsgolts. – M.: Nauka,.– 424p.
Etinberg I.E. (1978) Gidrodinamika gidravlicheskikh turbin / I.E. Etinberg, B.S. Raukhman. – L.: Mashinostroyeniye,.– 280p.
Kostornoy, S.D. (2014) Model techeniya, uchityvayushaya osobennosti granichnykh usloviy realnoy zhidkosti / S.D. Kostornoy // Visn. NTU “KhPI”. . № 14(988). – P.33–38.
Kostornoy S.D. (2013) Vybor tolshchiny lopasti rabochego kolesa pri proektirovanii lopastnoy gidravlicheskoy machiny / S.D. Kostornoy, N.S. Martynova // Visnyk Sumskoho derzhavnoho universytetu. – Sumy, –. – № 1. – P. 40-49
Kostornoy S.D. (1968.) Postroyeniye lopasti radialno-osevoy turbiny/ S.D. Kostornoy // Gidravlicheskiye mashiny.– № 2.– P.116-122.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 А. С. Косторной
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).