Метод сплайн-інтерфлетації при знаходженні найбільшого (найменшого) значення функції трьох змінних в багатоекстремальних задачах
Ключові слова:
оператори сплайн-інтерлінації, оператори сплайн-інтерфлетації, сліди функції, система взаємно перпендикулярних прямихАнотація
Для розв’язання задачі знаходження найбільшого та найменшого значень неперервної функції трьох змінних в замкнутій області D=[0,1]3 пропонується використовувати оператори сплайн-інтерлінації функції трьох змінних на системі взаємно перпендикулярних прямих, побудовані із застосуванням операторів сплайн–інтерфлетації. Розглянуто приклад. Наведено аналіз результатів обчислювального експеримента.Посилання
Mihalevich, M. V,. 2005. Modelirovanie perehodnoj jekonomiki: modeli, metody, informacionnye tehnologii, Kiev: Nauk. dumka, 669.
Gavriljuk, І. P., 1995, Metodi obchislen', Pіdruchnik: U 2ch., Kiev: Vishha shk., Ch. 1, 367.
Gavriljuk, І. P., 1995, Metodi obchislen', Pіdruchnik: U 2ch, Kiev: Vishha shk., Ch. 2, 431.
Makarov, V. L., 2000, Interpolirovanie operatorov, Kiev: Nauk. dumka, 406.
Litvin, O. N., 1988, Interpolirovanie funkcij, Ucheb.posobie, Kiev: UMK VO, 32.
Litvin, O. M., 2002, Іnterlіnacіja funkcії ta dejakі її zastosuvannja, Harkіv: Osnova, 544.
Litvin, O. M., 2011, Іnterfletacіja funkcіj pri rozv'jazuvannі trivimіrnoї zadachі teploprovіdnostі, Kiev: Nauk. dumka, 210.
Litvin, O. M, 2016, Metod splajn-іnterlіnacії pri znahodzhennі najbіl'shih (najmenshih) znachen' funkcії dvoh zmіnnih v zamknutіj oblastі , Bionika intellekta, № 2(87), 77–82.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 О. М. Литвин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).