Резонансные субгармонические колебания балки с дышащей усталостной трещиной
Ключові слова:
рівняння коливань балки з дихаючою тріщиною, метод Гальоркіна, динамічна модель зі скінченним числом ступенів вільності, метод багатьох масштабів, основний резонансАнотація
Для опису коливань балки з поперечною тріщиною отримана квазілінійна динамічна система зі скінченним числом ступенів вільності. Для отримання цієї системи розв’язок розкладався за формами лінійних коливань. Метод Гальоркіна використовувався до рівнянь з частинними похідними, які описують коливання балки з тріщиною. Аналізувались нелінійні динамічні системи з двома та трьома ступенями вільності, які мають внутрішні резонанси. В квазілінійній динамічній системі за допомогою методу багатьох масштабів досліджувались субгармонійні коливання в області другого основного резонансуПосилання
E. Luzzato. Approximate computation of non-linear effects in a vibrating cracked beam. J. of Sound and Vibr. Vol. 265. p. 745–763 (2003)
S. Christides, A. D. S. Barr. One- dimensional theory of cracked Bernoulli- Euler beams. Int. J. Mech. Sci. Vol. 26. p. 639- 648 (1984)
M.-H. H. Shen, C. Pierre. Free vibrations of beams with a single-edge crack. J. of Sound and Vibr. Vol. 170. p. 237-259 (1994)
M.-H. H. Shen, Y. C. Chu. Vibrations of beams with a fatigue crack. Comp. and Struc. Vol. 45. p. 79–93 (1992)
Y. C. Chu, M.-H. H. Shen. Analysis of forced bilinear oscillators and the application to cracked beam dynamics. AIAA Journal. Vol. 30. p. 2512–2519 (1992)
T. G. Chondros, A. D. Dimarogonas, J. Yao. A continuous cracked beam vibration theory. J. of Sound and Vibr. Vol. 215. p. 17-34 (1998)
A. H. Nayfeh, D.T. Mook. Nonlinear oscillations. New York: Wiley, 1988.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 К. В. Аврамов, Т. П. Раимбердиев, E. М. Шехватова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензійного договору (угоди).
- Автори мають право самостійно укладати додаткові договори (угоди) з неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установи або на персональних веб-сайтах) рукопису роботи як до подачі цього рукопису в редакцію, так і під час її редакційної обробки, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії і позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).