КУЛЬТУРА І НЕВРОЗИ: ДОСВІД ПСИХОАНАЛІТИЧНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2016.148413Ключові слова:
психоаналіз, культура, невроз, інтерпретація, культурний впливАнотація
Мета роботи. Дослідження пов`язане з аналізом процесу набуття традиційною психоаналітичною теорією неврозів ознак культурологічного підходу. Методологія дослідження полягає у застосуванні історико- логічного, структурного та функціонального методів, що дає змогу розкрити та піддати аналізу певні моделі культурологічної складової у психоаналітичному методі. Kультурний фактор пропонується як обов’язковий у процесі пояснення поведінки невротичної особистості. Наукова новизна. У статті виокремлено культурологічний аспект у виникненні неврозу, в якому К. Хорні досить рішуче виступає проти абсолютизації потягів, проти їх універсальної ролі в поведінці людини. Висновки. Осмислено та показано ідею, яку в сучасній теорії назвали б міжнауковою. Можна стверджувати, що певним чином К. Хорні передбачила тенденції розвитку гуманістики, оскільки міжнауковість – це перспективний та змістовний компонент теоретико-методологічного аналізу.
Посилання
Левчук Л. Психоаналіз: історія, теорія, мистецька практика / Левчук Л. – К.: Либідь, 2002. – 255 с.
Адлер А. Понять природу человека / Адлер А. – СПб. : Академический проект,1997. – 256 с.
Хорни К. Наши внутренние конфликты / Хорни К. – М.: Академический проект, 2006. – 198 с.
Советский энциклопедический словарь / ред. Прохоров А.М. – М.: Советская энциклопедия, 1980. – 1600 с.
Хорни К. Новые пути в психоанализе / Хорни К. – М.: 2007. – 400 c.
Levchuk, L.T. (2002). Psychoanalysis: history, theory, art practice. Кyiv: Lybid [in Ukrainian].
Adler, A. (1997). To understand the nature of man. SPb: Academic project [in Russian].
Khorni, K. (2006). Our internal conflicts. Moscow: Academic project [in Russian].
Soviet Encyclopedic Dictionary. (1980). Moscow: Soviet encyclopedia [in Russian].
Khorni, K. (2007). New ways in psychoanalysis. Moscow: Academic project [in Russian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.