ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ТЕХНІКИ ЛІНОГРАВЮРИ В РОЗВИТКУ МИСТЕЦТВА І ДИЗАЙНУ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2020.222349Ключові слова:
ліногравюра, естамп, мистецтво, дизайн.Анотація
Мета роботи. Дослідження графічної техніки ліногравюри, її мистецтвознавчий аналіз для визначення їх впливу на розвиток мистецтва і дизайну в Україні з позиції популяризації української культури. Методологія дослідження полягає в застосуванні комплексного методологічного підходу, що базується на використанні загальнонаукових та прикладних методів, насамперед, порівняльно-історичного методу (архівна спадщина, сучасні наукові праці), конкретно-історичного методу для аналізу впливу ліногравюри і здобутків митців в популяризації українського мистецтва, а також використанні методу порівняльного аналізу й історико-культурного підходу, що сприятиме виявленню основних тенденцій розвитку ліногравюри в творчості українських митців в світовому контексті. Наукова новизна роботи полягає в розширенні уявлень про застосування ліногравюри в мистецтві і дизайні. В постіндустріальний період розвитку суспільства, для відродження культурного пласту необхідно показати художньо-естетичне значення ліногравюри для репрезентації і популяризації української культури, що дасть можливість підкреслити перспективи цієї графічної техніки в мистецтві і дизайні. Новизна полягає у спробі осмислення і виявлення основних тенденцій розвитку техніки ліногравюри в репрезентації української культури і творчості українських митців в ХХ – ХХІ ст., що зумовлено історичними, соціальними, культурними процесами. Висновки. Аналіз сутності і репрезентації графічних технік в творчості українських митців вказує на взаємозалежність давньої культурної спадщини і досягнень ХХ – ХХІ століть, що уможливлює вдосконалення ліногравюри і має вплинути на розвиток мистецтва і дизайну в Україні.Посилання
Leshchynskyi A.A. (2003). Graphic basics. Grodno: GrGU [in Russian].
Vovchok H. M. (2013). Educational function of illustration of a children's book. Vidavnichij dіm «TM Meganom». Retrieved from: https://int-konf.org/ru/2013/suchasnist-nauka-chas-vzaemodiya-ta-vzaemovpliv-18-20-11-2013-r/610-vovchok-g-m-vikhovna-funktsiya-ilyustratsiji-dityachoji-knigi (data zvernennya: 20.05.2020). [in Russian].
Aksenov H.P. The evolution of the artistic-figurative expressiveness of graphic design in the process of developing printing tools. Chelovek i nauka: Dissertacii po gumanitarnym naukam Retrieved from: http: //cheloveknauka.com/evolyutsiya-hudozhestvenno-obraznoy-vyrazitelnosti-graficheskogo-dizayna-v-protsesse-razvitiya-poligraficheskih-sredstv#ixzz5tNR6tE00 (data zvernennya: 20.05.2020). [in Russian].
Myroshyna M. Yu. (2017). Linocut: its types in printed graphics. Molodoi yssledovatel Dona - Young researcher of Don, 3, 141–143 [in Russian].
Favorskyi V.A. (1986). About art, about the book, about engraving. Moscow: Yzdatelstvo «Knyha» [in Russian].
Leman I. I. (2004). Engraving and lithography. Essays on history and technology. Sankt-Peterburh. [in Ukraine].
Modern Ukrainian linocut. The technique of obtaining linocut and some of its history. Retrieved from: http://skif-trava.com.ua/ua/articles/208.html (data zvernennya: 20.05.2020). [in Ukraine].
Khrystenko V.Ie. (2004). Techniques of author's printing. Etching, lithography, woodcut and linocut, silk screen printing. Navch. posib. Kh.: Koloryt. [in Ukraine].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.