ТВОРЧІСТЬ Г. ХОЛСТА У СВІТЛІ ОРІЄНТАЛІСТСЬКИХ ТЕНДЕНЦІЙ АНГЛІЙСЬКОГО МИСТЕЦТВА
Анотація
Метою дослідження є виявлення специфіки та значущості орієнталістського напряму творчості Г. Холста, а також зв'язку його з певними явищами англійської художньої культури минулого та сучасності. Методологія базується на застосуванні історико-логічного, аналітичного, компаративного методів. Контекстний та системний методи уможливлюють дослідження творів Холста, що належать до "санскритського періоду", у безпосередньому включенні у цілісність культури, в систему її органічних взаємозв‘язків. Наукова новизна полягає в тому, що у ній вперше в українському музикознавстві висвітлюється творча постать видатного бри- танського композитора ХХ століття Г.Холста в історичному контексті епохи модернізму. Висновки. Доведено, що звернення композитора до східної тематики мало під собою серйозне підґрунтя у вигляді потужної орієнта- лістської тенденції англійського мистецтва, що сягає своїм корінням доби Середньовіччя та особливого розквіту набуває саме на межі ХІХ-ХХ століть. Виявлено вплив на творчість Холста наукових досліджень Р.У.Фрезера, поезії У.Уітмена; дано характеристику творам композитора, що належать до орієнталістського напряму; вияв- лено значення Хорових гімнів з Рігведи, як центрального опусу "санскритського періоду" творчості митця.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.