ДОСЛІДЖЕННЯ ЕТНІЧНОГО ОДЯГУ ВОЛИНСЬКОГО ТА БІЛОРУСЬКОГО ПОГРАНИЧЧЯ
Анотація
Мета роботи ‒ відображення в етнічних костюмах волинського та білоруського пограниччя основних традиційних характеристик, що відображають регіональні особливості. Методологія. Серед методів дослідження особливу увагу ми надали таким, як: історичні ретроспективи, структурно-функціональний, описовий тощо. Нау- кова новизна. У статті вперше було всебічно обґрунтовано і об‘єктивно опрацьовано матеріал з становлення та формування етнічного волинського та білоруського одягу пограниччя. Було систематизовано цей матеріал, прове- дено аналіз спільних та відмінних рис. Висновки. Розглянуто аналіз становлення та формотворення етнічного одягу волинського та білоруського пограниччя. Конкретизовано зв'язок архаїчних архетипів волинян та білорусів з трансформаційними процесами в формотворенні одягу волинського та білоруського пограниччя. Отже, дослі- дження національних особливостей вбрання українців та білорусів Волинського пограниччя дав змогу підійти до розкриття важливої культурологічної та мистецтвознавчої теми: території особливої цивілізаційної, політичної, економічної та етнокультурної взаємодії, що має назву міжнаціональне пограниччя. Етнічні волинські мотиви знайшли відображення у творчих колекціях українських та білоруських дизайнерів одягу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.