ФЕНОМЕН ТАЛАНТУ ТА САМОАКТУАЛІЗАЦІЯ: СПІВВІДНОШЕННЯ ПОНЯТЬ (на прикладі постаті Еріха Корнгольда)
Анотація
Мета роботи – порівняти риси обдарованості/таланту/геніальності та особистості, яка самоактуалізується, на прикладі постаті Е. Корнгольда задля з‘ясування того, чи можна вважати митця особою, що самоактуалізувалася. Методологічною основою дослідження стали методи порівняння, узагальнення досліджуваної проблеми та метод біографізму, за допомогою якого проілюстровано характеристики та риси обдарованих людей у конкретних ситуаціях на прикладах фактів із життєвого та творчого шляху Е. Корнгольда. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що вперше в українській культурології порушується питання співвіднесення понять талант та самоактуалізація на прикладі конкретної постаті – Е. Корнгольда. Завдяки цьому досвіду теоретичні напрацювання виводяться у площи- ну практичного застосування. Висновки. Проведений аналіз характеристик австрійського митця дає право ствер- джувати, що Е. Корнгольд є особистістю, що не лише успішно реалізувала свій творчий потенціал, а й успішно самоактуалізувалася у житті.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.