БІБЛІЙНІ ТЕКСТИ ЯК ДЖЕРЕЛО СХІДНОСЛОВ’ЯНСЬКОЇ ДУХОВНОЇ ПІСЕННОСТІ
Анотація
Мета роботи. У дослідженні висвітлено вплив біблійних текстів на розвиток східнослов‘янської духовної пісенності кінця XVIІ – початку ХХІ століття. Методологія дослідження полягає у поєднанні історико- культурного, текстологічного, аналітичного методів, які дали змогу з‘ясувати особливості рецепції біблійних та євангельських текстів у східнослов‘янській духовно-пісенній традиції кінця XVIІ – початку ХХІ століття. Нау- кова новизна полягає у тому, що вперше в українській науці було висвітлено вплив текстів Св. Письма на роз- виток східнослов‘янської духовної пісенності від бароко до сучасності. Висновки. Жанр біблійної пісні набув поширення наприкінці XVIІ століття як різновид псалтирних пісень та пісень на гімнографічні тексти. Біблійні пісні культивувалися у Московській державі (ново-єрусалимські піснетворці, Симеон Полоцький), на українсько- білоруських землях вони були невідомі. Біблійні тексти у східнослов‘янському духовно-пісенному репертуарі представлені поетичними парафразами книги Пісня над піснями та циклом з десяти біблійних пісень; останній твір апелює до східнохристиянського гімнографічного жанру канону і не має аналогів в Західній Європі.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.