У КРУГООБІГУ ДОБРА І ЗЛА: УПРАВЛІНСЬКЕ МИСТЕЦТВО НІКОЛО МАКІАВЕЛЛІ
Анотація
Мета роботи – теоретичний аналіз особливостей управлінського мистецтва Ніколо Макіавеллі крізь призму добра і зла, що сприятиме збагаченню науки новими знаннями про становлення культури менеджменту в епоху Відродження. Методологічною основою дослідження є діалектичний принцип пізнання, системний, соціокультурний, діяльнісний, історичний підходи, фундаментальні положення теорії й історії культури управління. Використано загальнонаукові й міждисциплінарні методи дослідження: аналіз і синтез, індукція і дедукція, порівняння, узагальнення, формалізація. Наукова новизна одержаних результатів полягає у виявленні особливостей управлінського мистецтва Н. Макіавеллі у кругообігу добра і зла. Висновки. У своїх творах Макіавеллі звільнив менеджмент від церковних догм й акцентував увагу на необхідності вивчення дійсності, у зв’язку з чим, його методи, багато хто, вважають аморальними. На його думку, управління – це наука і мистецтво, вміння глибоко аналізувати ситуацію, теоретично осмислювати її і знаходити правильне рішення, а також – майстерна тактика для втілення теорії у практику. Сила «магічного» впливу на підлеглих, згідно з концепцією Макіавеллі, будується на сформульованих ним раціональних постулатах, принципах встановлення й утримання влади та своєрідному кодексі поведінки і здібностях управителя, які спрямовані на підвищення його авторитету. Протилежні категорії «добро» і «зло», з якими постійно стикається управитель, розглядаються Макіавеллі, як взаємозв’язані, відносні поняття, що перебувають в безперервному кругообігу та взаємопереходах з одного стану в інший, залежно від умов ситуації. Внесок Макіавеллі в теорію та мистецтво менеджменту величезний. Його можна вважати творцем одного з найбільш ефективних лідерських стилів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.