РЕГІОНАЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЖІНОЧОГО ВИКОНАВСТВА В УКРАЇНСЬКОМУ БАЛЕТІ: 90-ті роки ХХ – початок ХХІ ст. (частина ІІ: Одеса, Харків, Дніпро)
Анотація
Мета дослідження — аналіз жіночого виконавства в українському балеті з часів здобуття незалежності до сьогодення (1991-2017 рр.), зокрема в містах Одеса, Харків, Дніпро. Методологія дослідження ґрунтується на регіональному та персонологічному підходах, на принципах спадкоємності та єдності навчання й виконання, а також на історико-мистецтвознавчому аналізі. Наукова новизна полягає у виокремленні основних регіональних осередків жіночого виконавства в українському балеті та творчих рис найбільш відомих його представниць: м. Одеса (О. Воробйова, М. Полюдова, О. Добрянська, О. Рожевич та ін.), м. Харків (І. Хандажевська, А. Радієвська, К. Шатковська та ін.), м. Дніпро (Г. Дорош, О. Печенюк, К. Шмигельська та ін.). Підкреслено, що відповідно до принципу єдності навчання й виконання в межах конкретного мистецького осередку прослідковується співпраця хореографічної школи та театрів опери й балету. Висновки. Підтверджено факт, що українські солістки й балерини, виходячи з огляду їхнього репертуару, не просто зберігають світову й вітчизняну класику, а й вдаються до сміливих експериментів, закладаючи підвалини власного художнього й технічно-професійного зростання, розвиваючи кращі традиції школи жіночого виконавства в українському балеті.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.