ТВОРЧІСТЬ ІВО БОБУЛА: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕПЕРТУАРУ
Анотація
Мета статті – здійснити загальну характеристику репертуарної палітри творчості Іво Васильовича Бобула. Методологія дослідження ґрунтується на загальнонаукових методах аналізу, класифікації з урахуванням принципів достовірності та об’єктивності. Також використані мистецтвознавчий та біографічний підходи. Наукова новизна полягає у першій спробі дослідження репертуару відомого українського співака Іво Васильовича Бобула. Висновки. Аналіз творчості Іво Бобула свідчить про насиченість репертуару, стильове та жанрове розмаїття його мистецьких здобутків. Найбільш популярними піснями, зокрема на початку творчої кар’єри, стали пісні «Якщо любиш – кохай» (Л.Дутківський - М.Ткач) у супроводі ВІА «Жива вода» та «На Україну повернусь» (С. Галябарда - О. Гавриш). Більшість найвідоміших пісень Маестро створені на вірші українських поетів-піснярів. Найбільш плідною була співпраця з композитором О. Морозовим та поетами-піснярами А. Демиденком та В. Крищенком («Душі криниця», «Скажу вам, дочки сини», «Місячне коло», «Україно», «Берег любові», «Вірю», «Зачарована» та ін.). Також у репертуарі співака перлини світової класики, які він виконує різними мовами.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.