ОСОБЛИВОСТІ СТРІТ-АРТУ ЯК ФЕНОМЕНА СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА
Анотація
Мета статті полягає у визначенні особливостей стріт-арт як феномена сучасного мистецтва. Виокремленні ключових характеристик та основні форм: графіті, мурали, теги, трафарети, перформанс і хепенінг, флешмоб. Методи та методики дослідження. У дослідженні використано загальнонаукові методи. Для дослідження особливостей стріт-арт використано аналіз наукових джерел та синтез наукових підходів. Під час дослідження визначено загальні риси вуличного мистецтва. Метод конкретизації дозволив виокремити деякі напрями стріт-арту. Наукова новизна роботи полягає у дослідженні сутності стріт-арту як сучасного виду постмодерністського мистецтва. Висновки. Останні два десятиліття демонструють зростання інтересу до стріт-арту, об'ємне поняття якого не обмежується створенням графіті. Стріт-арт є неоднорідним, оскільки у ньому можна виділити дві традиції: умовно англо-американську і європейську (або континентальну). Сучасний стріт-арт орієнтований не стільки на майбутнє, скільки на теперішнє. Специфіка цього виду творчості полягає в тому, що художник розуміє у тимчасовості свого твору. Вуличне мистецтво мало прив'язане до стилістики і техніки, головною його рисою є спрямованість на прямий діалог з глядачем і середовищем. За останнє десятиліття вуличне мистецтво кардинально змінилося. Раніше міста «прикрашали» хаотичні написи, зліплені на швидку руку, а зараз все частіше можна побачити величні мурали, які розповідають дивовижні історії про життя і культуру суспільства. Перспективи подальших досліджень полягають у виявленні особливостей стріт-арту на регіональному рівні, зокрема у найбільших містах України.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.