МАЛОВІДОМІ СТОРІНКИ БІОГРАФІЇ ЛАРИСИ РУДЕНКО (ЗА АРХІВНИМИ МАТЕРІАЛАМИ)
Анотація
Мета статті – розглянути маловідомі сторінки біографії видатної оперної співачки Лариси Архипівни Руденко, учениці фундатора української вокальної школи Олени Олександрівни Муравйової. Охарактеризовати основні методи роботи видатного вокального педагога О. Муравйової зі студентами в Оперній студії за матеріалами відгуків і спогадів її відомих учениць Л. Руденко та Л. Єфремової. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні таких методів, як джерелознавчий, біографічний, аналітико-дескриптивний, ретроспективний, систематизаційний. Проаналізовано творчі пошуки Л. Руденко в період її навчання в Київській державній консерваторії імені П. І. Чайковського. Визначено перші оперні партії, виконані Л. Руденко в Оперній студії при Консерваторії. Наукова новизна дослідження постає у використанні архівних матеріалів з особистого фонду Л. Руденко, які зберігаються в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського й представлені документами, що свідчать про високий професіоналізм Л. Руденко як вокального педагога; особистого фонду Лариси Руденко в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України, які представлені періодикою кінця 30-х – початку 80-х років ХХ століття, а саме статтями про творчу діяльність співачки та рецензіями музичних критиків на її концерти. Висновки. Подано оцінку інтерпретації жіночих образів, виконуваних Л. Руденко, провідними музикознавцями, музичними критиками та оперними співаками-партнерами по сцені. Доведено значний вплив виконавської діяльності Л. Руденко на розвиток українського оперного мистецтва другої половини ХХ століття.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.