INTERACTION OF GIFTED PERSONALITY WITH ARTISTIC CULTURE WITHIN THE CONDITIONS OF OPEN EDUCATIONAL AND CULTURAL SYSTEMS: EXPERT ANALYSIS
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2021.238533Анотація
Мета роботи – проаналізувати можливості і перспективи розвитку відкритих освітніх і культурних систем в Україні, спрямованих на забезпечення особливих культурних потреб обдарованої особистості. Методологічною основою дослідження є загальнонаукові принципи систематизації та узагальнення досліджуваної проблеми, а також міждисциплінарний підхід, який дозволяє вивчити проблему з широким залученням наукових доробків із різних галузей знання, зокрема з культурології, мистецтвознавства, теорії та практики соціокультурної діяльності. Методи анкетування, опитування та експертного аналізу письмових документів та відео курсів дозволили виявити особливості розвитку відкритих освітніх і культурних систем. Наукова новизна дослідження полягає у виявленні особливостей взаємодії обдарованої особистості з
художньою культурою, можливостей активізації її творчих сил та інтелектуальних здібностей шляхом залучення до відкритих ресурсів освіти і культури. В процесі дослідження студенти НАКККіМ (м. Київ) залучалися до роботи на платформах «Сoursera» та «Prometeus», після чого було проаналізовано їх письмові відгуки. Також було проведене анкетування керівників і спеціалістів (далі – експертів), які працюють у сфері управління, планування і розвитку художньої культури в Україні (2100 респондентів-експертів). У статті викладено результати дослідження закономірностей функціонування мистецтва (в минулому, сучасному і майбутньому) в контексті його впливу на культурний розвиток обдарованої особистості; проаналізовано можливості використання потенціалу відкритих освітніх і культурних систем з метою забезпечення особливих культурних потреб обдарованої особистості. Висновки. Результати дослідницької роботи показали, що у процесі взаємодії обдарованої особистості з мистецтвом виявляються певні проблеми щодо активізації її творчих сил та інтелектуальних здібностей, через обмежений доступ до багатьох видів художньо-творчої діяльності в режимі реальності в період карантину. З цією метою необхідно використовувати потенціал відкритих освітніх і культурних систем в режимі онлайн, що сприяє інтеріоризації та екстеріоризації культурних цінностей, задоволенню культурних і художніх потреб обдарованої особистості в структурі її професійної діяльності та повсякденності; дозволяє активніше долучати молоде покоління України до віртуальної творчості, художнього конструювання та моделювання.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.