ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНА РЕТРОСПЕКТИВА СТАНОВЛЕННЯ БЛОГІВ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2021.238544Анотація
Мета статті – дослідити історію появи блогів і визначити динаміку їх розвитку. Методологія дослідження передбачає застосування історичного, бібліографічного та аналітичного методів. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше здійснено спробу описати історію блогів від часу їх появи до наших днів. Зі стрімким розвитком інтернет-комунікацій у сучасному суспільстві з‘явилися нові форми віртуального спілкування, якими цікавляться представники різних верств населення, професій, уподобань, віку. Ведення блогів дає змогу людям самовиражатись, презентувати себе світові, знаходити однодумців. Крім того, таке інтернет-спілкування – це можливість відпочивати, працювати та розвиватись. Це зумовило появу нової професії – блогера. Через змогу здійснювати безперешкодну в часі та просторі комунікацію блогосфера стала презентаційним майданчиком для багатьох політичних, релігійних, громадських і культурних формувань. Нині в більшості компаній працює щонайменше один блогер, який створює відповідний контент. Блоги з моменту їх появи пройшли певний шлях еволюції, змін і вдосконалення. Спочатку з‘явилися перші інтернет-дописи. Згодом таке явище отримало назву блог, що зумовило появу похідних понять: блогер, блогінг, блогосфера, відеоблог та ін. Поступово для блогів створили спеціальні платформи, на яких дописувачі обговорювали політичні, військові, соціальні, культурні й інші питання. На початку ХХ століття блогери стали джерелом інформації для ЗМІ, спричинювали соціальний резонанс. Деякі сайти поєднали блог-платформи та соціальні мережі, стали містити відео-, фото- й аудіоконтент. Пандемія коронавірусу у світі дала потужний поштовх до розвитку інтернет-комунікації і блогосфера нині переживає значний розквіт. Висновки. Блог пройшов тривалий шлях розвитку з 1994 року – по сьогодення. З кожним роком він у своєму розвитку набирає обертів, породжує нових онлайн-дописувачів і завойовує нову аудиторію. Блоги виконують низку важливих функцій: пізнавальну, навчальну, презентаційну, релаксаційну та ін., що зумовлює їх значну популярність, а отже, подальший розвиток. Тож питання стану блогів і їх історії буде актуальним завжди.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.