ЕВОЛЮЦІЯ РЕКРЕАЦІЙНО-ДОЗВІЛЛЄВИХ ПРАКТИК: ВІД КЛАСИЧНОГО ДО КРЕАТИВНОГО КОНСЮМЕРИЗМУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2021.238551Анотація
Мета роботи – дослідити еволюцію рекреаційно-дозвіллєвих практик від класичного до креативного консюмеризму. Методи дослідження. Для досягнення поставленої мети були застосовані такі методи, як абстрагування та системний і структурно-функціональний аналізи для виявлення складної картини формування рекреаційно-дозвіллєвих практик на широкому культурно-історичному тлі. Наукова новизна полягає у тому, що у вітчизняному культурологічному дискурсі вперше розглянуто еволюцію рекреаційно-дозвіллєвих практик: від класичного до креативного консюмеризму. У статті зазначено, що рекреаційно-дозвіллєва проблематика відображає трансформації стадіальної диференціації соціуму та подальшого розвитку суспільства споживання у модусах класичного і креативного консюмеризму й пов‘язується із переходом від фордизму до постфордизму. Висновки. В креативному консюмеризмі форми проведення рекреаційно-дозвіллєвих практик починають розглядатися як ознака індивідуального смаку і стилю споживача. Виникають креативні простори для реалізації рекреаційно-дозвіллєвих практик – коворкінги й анти-кафе. Трендами рекреаційно-дозвіллєвих практик в креативному суспільстві споживання стають імерсивні постановки, квести, креативний подієвий туризм, оскільки рекреантам пропонуються кожного разу нові сценарії і стратегії рекреаційно-дозвіллєвої поведінки.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.