ПРОБЛЕМА СУСПІЛЬНО-АНТРОПОЛОГІЧНИХ КРИЗ У МАЛЯРСТВІ ВАСИЛЯ КУРИЛИКА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2021.238612Анотація
Мета роботи – на прикладі обраних творів дослідити проблему суспільних криз та антропологічних криз у світських малярських сюжетах канадсько-українського художника Василя Курилика (1927-1977). Методологія. Для вирішення поставлених завдань використано загальнонаукові й міждисциплінарні методи дослідження: аналіз, синтез, герменевтичний та компаративний методи. Метод формально-стилістичного аналізу дав можливість не лише виявити закономірність появи окремих творів, але й скласти характеристику мистецьких процесів, що відбувалися у канадсько-українському середовищі і які відобразилися в творчості В. Курилика. Цей методологічний інструмент ефективно забезпечує виявлення формальної організації твору (простір, час, колір, світло, композиція, перспектива). Наукова новизна. Уперше в контексті мистецтвознавчого дискурсу на прикладі конкретних творів художника ми проаналізували гострі соціальні проблеми, які турбували і які висвітлював у своїх живописних композиціях Василь Курилик. Висновки. У статті проаналізувано передумови створення та художньо-стилістичні особливості світських сюжетів Василя Курилика на актуальну соціальну тематику, зокрема глобалізації, суспільної кризи та духовно-етичної деградації людини. Соціальну проблематику рубриковано за темами: проблеми спокус, раси, гноблення «меншовартісних», аборти, страх, немічність країн «третього світу», контраст добра і зла, справедливості і зради, любові і ненависті та ін.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.