РЕМІНІСЦЕНЦІЇ ІМПРЕСІОНІЗМУ В ТВОРЧОСТІ УКРАЇНСЬКИХ АВАНГАРДИСТ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2021.238620Анотація
Мета роботи – виявити спільні риси у творчості українських авангардистів, що мають ознаки імпресіонізму. Методологія роботи ґрунтується на використанні історико-логічного методу, компаративного аналізу, формального аналізу та методу інтерпретації. Саме тлумачення ідеї твору, художнього задуму допомагає осягнути історичний і стилістичний контекст у взаємодії з іншими творами епохи чи автора, яка підлягає дослідженню. Наукова новизна полягає в тому, що вперше було досліджено у статті роль імпресіонізму у становленні творчої манери таких художників українського авангарду, як О. Богомазов, Д. Бурлюк, К. Малевич, О. Екстер. Висновки. Експерименти в дусі імпресіонізму та постімпресіонізму допомогли представникам українського авангарду звільнитися від методу повторення натури убік вільної трансформації живописного відчуття та побудови твору за допомогою суто живописних елементів, відкидаючи сюжет, літературність, повчальний характер та багато інших нашарувань. Імпресіонізм став першим кроком у звільненні живопису від меж матеріальної форми.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.