ПОТЕНЦІАЛ КУЛЬТУРНИХ ПОСЛУГ У СУЧАСНИХ УМОВАХ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.1.2021.238624Анотація
Метою статті є дослідження потенціалу культурних послуг в нових соціально-економічних умовах та в контексті реформи децентралізації українського суспільства. Методологія дослідження полягає в застосуванні таких методів, як порівняльний аналіз та синтез для характеристики культурних послуг як в Україні, так і за кордоном; філософсько-логічний для розкриття сучасного потенціалу культурних послуг у нових соціально-економічних умовах. Наукова новизна роботи полягає у тому, що було проаналізовано проблеми інноваційного розвитку України, зокрема за технологічними укладами, та з’ясована роль культури, креативних індустрій і потенціалу культурних послуг у розвитку сучасного суспільства. Висновки. На сучасному етапі актуалізуються проблеми інноваційного розвитку України саме за технологічними укладами. Своєю чергою, в епоху глобалізації культура стає «рятівним кругом», який здатний вивести суспільство з економічного та соціального застою, а креативні індустрії сприяють створенню нових інноваційних ринків. Нині розвиток креативних індустрій є важливим завданням для багатьох країн, а креативність стає ключовим моментом для суспільства, заснованого на знаннях та ефективній економіці, так як значно сприяє розвитку різних сфер життя та країни в цілому. Між тим, в Україні реформа децентралізації розкриває для громад великі перспективи розвитку, оскяльки більшість малих міст володіють значним туристично-рекреаційним, культурно-історичним і природним потенціалом, а тому є потреба у розробці власної стратегії розвитку в нових соціально-економічних умов. Також реформа децентралізації посприяла ревіталізації об’єктів первинної культурної (клубної) інфраструктури, зокрема в культурні хаби, що сприяє створенню високоякісних культурних товарів та послуг для задоволення культурних потреб громади. Нині Україна має цікаві приклади перетворення колишніх промислових об’єктів на креативні хаби серед яких «Арт-завод Платформа», «UNIT.City», «Арт-завод «Механіка», «Lem Station» та «!FESTrepublic» тощо. Втім в українському суспільстві так і залишається не вирішене питання щодо обговорення та затвердження «мінімального культурного кошика», що посприяє формуванню єдиного інформаційно-культурного простору і забезпечить гарантії для населення в питанні отримання культурних послуг та рівного доступу до них.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.