Громади Рівненщини у культуротворчому процесі розбудови громадянського суспільства в Україні.
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2021.249226Анотація
Мета роботи – систематизація регіонального матеріалу щодо культуротворчого підходу громад до розбудови громадянського суспільства. Методологія дослідження базувалась на використанні загальнонаукових та спеціальних методах. Метод теоретичного узагальнення використано для вироблення концепції заявленої теми та розробки рекомендацій щодо удосконалення розвитку територіальних громад, що подані у висновках. Культурологічний метод дозволив проаналізувати ресурсний культуротворчий потенціал розвитку громадянського суспільства у регіональному вимірі. Методи систематизації та порівняння дали можливість виявити особливості соціокультурного розвитку різних територіальних громад Рівненщини. Наукова новизна роботи полягає у виявленні культуротворчого потенціалу територіальних громад щодо розбудови громадянського суспільства в Україні. Висновки. Проблеми територіальних громад є типовими для України: недостатність та неефективність фінансування; невідповідність та недосконалість існуючої інфраструктури; відсутність якісних доріг; неузгодженість роботи або і відсутність ЦНАПів; застарілість приміщень, що потребують ремонту або реконструкції; дефіцит кадрового складу тощо. Активізація громад впливає на розвиток громадянського суспільства, а воно у свою чергу виступає стимулюючим фактором їх розвитку. Шляхами удосконалення розвитку територіальних громад є: міжмуніципальне співробітництво в усіх сферах життєзабезпечення громади; надання якісних послуг громадянам; створення робочих місць не тільки для молоді, а і для всіх громадян; кластерний підхід (партнерство між державними, приватними, громадянськими структурами) до здійснення культуротворчої діяльності щодо формування регіонального культурного простору; культурна спадщина територіальних громад як базова основа регіонального розвитку; запровадження інновацій, зокрема і діджиталізації, у розвитку громад; синергія сучасних інформаційних технологій на рівні громад як шлях до своєчасної поінформованості населення про локусні культурно-мистецькі проєкти та активації громадян до участі в них.
Ключові слова: громадянське суспільство, територіальні громади, ідентичність, культуротворчий потенціал, культурно-мистецькі проєкти, Рівненщина.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.