Децентралізація як одна з основних цілей стратегії розвитку культури Дніпропетровської області
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-0285.2.2021.249236Анотація
Мета дослідження. З’ясувати сутність та місце децентралізації в системі культури Дніпропетровської області та Стратегії розвитку. Виявити та дослідити чинники, які перешкоджали активному впровадженню децентралізації у сферу культури індустріального регіону, адже вдосконалення набору інструментів підтримки культурних процесів (фінансових, правових, політичних, ресурсних) вимагає постійного контролю та оцінювання. В статті виявлено та розглянуто основні вектори зусиль, які повинні вивести галузь культури з периферії політичних інтересів та забезпечити їх одне із головних місць на суспільно-політичній арені України. Методологія базується на використанні аналізу та міркувань для виявлення феноменів децентралізації в культурі та подальшого її впровадження в регіоні, зокрема виявлення факторів, які мають негативний та позитивний вплив на сферу культури через призму децентралізації, а отже і обґрунтування рушійної сили, яка спонукає до збереження та примноження культурних цінностей. Наукова новизна полягає у дослідженні проблематики децентралізації культури у більш вузькому напрямі, ніж кордони країни. Дніпропетровська область – промисловий район з чітко-означеною індустріально-виробничою спеціалізацією, який серед різних прогалин має недоліки в сфері культури в тому числі і в механізмі децентралізації. Реалізація цього напряму дозволить досягти вирішення проблем, які є актуальними у сфері культури та закласти надійне підґрунтя сталого інноваційно-культурного розвитку Дніпропетровській області. Висновки. У результаті проведеного дослідження було виявлено та вивчено основні чинники, які впливають на впровадження децентралізації у сферу культури в Дніпропетровському регіоні та запропоновано вирішення проблемних питань, а саме шляхом виділення пріоритетних напрямів, таких як: активізація економічної діяльності закладів культури, залучення інвесторів, впровадження нової кадрової політики, диференціація управлінських рішень на місцевому етапі, яка сприятиме модернізації рівня культури в регіоні.
Ключові слова: децентралізація, культура, реформування, Стратегія розвитку культури, Дніпропетровська область.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.